H. Sr. Jordi Turull i Negre

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de Jordi Turull i Negre

Dades electorals

Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Junts pel Sí. President. Alta: 26.10.2015, BOPC, 3. Baixa: 25.07.2017, BOPC, 482. Membre. Alta: 25.07.2017, BOPC, 482. Baixa: 28.10.2017.

Càrrecs

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascut a Parets del Vallès (Vallès Oriental) el 1966. Viu a Parets del Vallès.


Formació i activitat professional

Llicenciat en dret per la Universitat Autònoma de Barcelona. Advocat, col·legiat com a no
exercent a l'Il·lustre Col·legi d'Advocats de Granollers.
Ha treballat en l'àmbit de la gestió pública municipal. Ha fet de secretari interventor als ajuntaments de Gurb i de Sant Vicenç de Castellet, de cap de gabinet de l'alcaldia de Sant Adrià de Besòs i de gerent de l'Ajuntament de Sant Cugat del Vallès. Ha estat gerent de l'Institut Català del Voluntariat de la Generalitat de Catalunya (1996-2000). Ha estat professor associat de la Universitat Autònoma de Barcelona, on ha impartit l'assignatura Polítiques sociolaborals.


Trajectòria política i institucional

Militant de la Joventut Nacionalista de Catalunya (JNC) (1983-1996) i de Convergència Democràtica de Catalunya (CDC) des del 1987. Ha estat president comarcal de CDC del Vallès Oriental i president de la federació de les comarques de Barcelona de CDC. És membre del comitè executiu nacional de CDC. Ha estat regidor de l'Ajuntament de Parets del Vallès i diputat a la Diputació de Barcelona.
Diputat de la VII, la VIII, la IX i la X legislatures (2004-2015).


Activitat cívica i cultural

És soci i membre del Consell Assessor de la Fundació Catalana de l'Esplai. Soci d'Òmnium Cultural. Soci de l'Associació Amics del Xiprer de Granollers, de Càritas i d'Intermon.