I. Sr. Lluís M. Corominas i Díaz

IX legislatura (16 de desembre de 2010 - 2 d'octubre de 2012)

Filiació

Fotografia de Lluís M. Corominas i Díaz

Dades electorals

Llista Electoral:
Junts pel Sí 
Circumscripció:
 
Partit Polític:
Junts pel Sí 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Convergència i Unió. Membre. Alta: 17.12.2010. Baixa: 17.12.2012.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Castellar del Vallès (Vallès Occidental), 14 de febrer de 1963.


Formació i activitat professional

Llicenciat en dret per la Universitat Autònoma de Barcelona. Diplomat en funció gerencial de les administracions públiques per ESADE.
Ha exercit d'advocat per compte propi durant deu anys.


Trajectòria política i institucional

Militant de Convergència Democràtica de Catalunya (CDC), n'ha estat a secretari d'organització nacional; vicesecretari general de territori i acció municipal, i secretari executiu de territori, militància, acció municipal i formació. És conseller nacional, membre del comitè executiu nacional i vicesecretari general de coordinació institucional de CDC. També és membre de la comissió executiva nacional i secretari general adjunt de Convergència i Unió (CiU).
Ha estat alcalde de Castellar del Vallès, vicepresident del Consell Comarcal del Vallès Occidental i vicepresident del Fons Català de Cooperació.
Va ser vicepresident segon del Parlament de Catalunya en la VIII legislatura, i vicepresident primer en la IX.

Diputat de la VII, la VIII i la IX legislatures (2003-2012).


Activitat cívica i cultural

Ha estat vinculat al bàsquet durant més de vint anys, com a jugador i com a entrenador.