I. Sr. Carlos Carrizosa Torres

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de Carlos Carrizosa Torres

Dades electorals

Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Ciutadans. Portaveu. Alta: 26.10.2015, BOPC, 3. Baixa: 17.01.2018.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascut a Barcelona (Barcelonès) el 1964. Viu a Vilanova i la Geltrú (Garraf).


Formació i activitat professional

Llicenciat en dret per la Universitat de Barcelona. Advocat, membre de l'Il·lustre Col·legi d'Advocats de Barcelona.


Trajectòria política i institucional

Afiliat a Ciutadans - Partido de la Ciudadanía (C's) des que es va fundar (2006). Membre del comitè executiu de C's des del 2007 i conseller general.

Diputat de la X legislatura (2012-2015).