I. Sr. Carlos Carrizosa Torres

Filiació

Fotografia de Carlos Carrizosa Torres
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Ciutadans. Membre. Alta: 18.12.2012, BOPC, 1. Baixa: 19.06.2015, BOPC, 612. Portaveu adjunt. Alta: 19.06.2015, BOPC, 612. Baixa: 04.08.2015.

Membre de la legislatura:

XII (2018-actualitat), XI (2015-2017), X (2012-2015),

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Barcelona, 22 de març de 1964.


Formació i activitat professional

Llicenciat en dret per la Universitat de Barcelona.
Exerceix com a advocat col·legiat a Barcelona des del 1989, amb despatx propi.


Trajectòria política i institucional

Afiliat a Ciutadans - Partido de la Ciudadanía des que es va fundar (2006), hi desenvolupa responsabilitats jurídiques i de relacions institucionals.