I. Sra. Andrea Levy Soler

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de Andrea Levy Soler

Dades electorals

Llista Electoral:
Partit Popular / Partido Popular 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Partit Polític:
Partit Popular / Partido Popular 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya. Membre. Alta: 05.11.2015, BOPC, 6. Baixa: 28.10.2017.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascuda a Barcelona (Barcelonès) el 1984. Viu a Barcelona.


Formació i activitat professional

Llicenciada en dret per la Universitat de Barcelona. Diplomada en protocol i relacions internacionals per l'Escola Internacional de Protocol - Universitat Miguel Hernández.
Ha exercit com a advocada en les àrees de dret públic i medi ambient i dret mercantil. Ha treballat com a assessora en comunicació i relacions institucionals en diversos llocs, tant en l'àmbit privat com en el sector públic.


Trajectòria política i institucional

Vicesecretària general d'estudis i programes del Partit Popular de Catalunya (PPC). Membre del Consell Assessor de l'Autoritat Catalana de Protecció de Dades des del 2012. Va iniciar la trajectòria política a Noves Generacions de Catalunya, on ha ocupat diversos càrrecs. Ha estat vicesecretària de relacions internacionals de Noves Generacions d'Espanya i vicepresidenta del Youth of the European People's Party (YEPP). Ha estat vocal del Consell de la Joventut de Barcelona.