I. Sr. Fernando de Páramo Gómez

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de Fernando de Páramo Gómez

Dades electorals

Llista Electoral:
Ciutadans-Partido de la Ciudadanía 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Partit Polític:
Ciutadans-Partido de la Ciudadanía 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Ciutadans. Portaveu adjunt. Alta: 26.10.2015, BOPC, 3. Baixa: 17.01.2018.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascut a Granada el 1987. Viu a Barcelona (Barcelonès).


Formació i activitat professional

Llicenciat en dret i periodisme per la Universitat Abat Oliba CEU. Màster en gestió d'empreses de comunicació a la Universitat de Navarra-IESE, a Madrid i Nova York. És doctorand a la Universitat Abat Oliba CEU.
Ha estat professor universitari de màrqueting i comunicació.


Trajectòria política i institucional

Secretari de comunicació de Ciutadans - Partido de la Ciudadanía (C's) des del 2014. Ha estat assistent local del Parlament Europeu (2014-2015). Fins ara, mai no havia estat diputat.


Activitat cívica i cultural

Col·labora de manera habitual en els principals mitjans de comunicació nacionals. Col·labora en conferències sobre comunicació política. Ha dirigit programes de ràdio i televisió. És membre de l'Il·lustre Col·legi d'Advocats de Barcelona.