I. Sr. Albert Batet i Canadell

X legislatura (17 de desembre de 2012 - 4 d'agost de 2015)

Filiació

Fotografia de Albert Batet i Canadell

Dades electorals

Llista Electoral:
Junts pel Sí 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Tarragona 
Partit Polític:
Junts pel Sí 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Convergència i Unió. Membre. Alta: 18.12.2012, BOPC, 1. Baixa: 26.10.2015.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Tarragona, 5 de març de 1979.


Formació i activitat professional

Titulat en administració i direcció d'empreses i màster en administració d'empreses per ESADE.


Trajectòria política i institucional

Alcalde de Valls des del 2008. Ha estat regidor de l'Ajuntament de Valls des del 2003, de diverses àrees: planejament i urbanisme, governació i recursos humans, hisenda i finances i barri antic.
Ha estat vicepresident territorial del Camp de Tarragona i president del Patronat de Turisme. Actualment és vicepresident de l'Associació Catalana de Municipis, president del Pius Hospital de Valls i membre del consell rector del Consorci de Salut de Catalunya.
Membre del comitè executiu nacional de Convergència Democràtica de Catalunya (CDC). Cap de llista de Convergència i Unió (CiU) per la demarcació de Tarragona en les eleccions al Parlament de Catalunya del 2011.


Activitat cívica i cultural

Ha estat coordinador del Grup de Joves Rodamons de la parròquia del Lledó de Valls, monitor de l'esplai Equirols de la mateixa ciutat i membre de l'Agrupament Escolta i Guia Bisbe Borràs.