Historial de la composició: Diputació Permanent

X legislatura (17 de desembre de 2012 - 4 d'agost de 2015)

Mesa

Presidenta del Parlament
Vicepresidenta primera
Vicepresident segon
Secretari primer
Secretari segon

Grups parlamentaris

Grup Parlamentari de Convergència i Unió
Grup Parlamentari de Ciutadans
  • I. Sra. Inés Arrimadas García

    Alta: 29/07/2015 (BOPC, 663)

    Substitueix a: I. Sra. Carmen de Rivera i Pla

    Baixa: 26/10/2015

  • I. Sr. Jordi Cañas Pérez

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 26/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Carina Mejías Sánchez

  • I. Sra. Carina Mejías Sánchez

    Alta: 26/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sr. Jordi Cañas Pérez

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Albert Rivera Díaz

  • I. Sr. Albert Rivera Díaz

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 26/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Carmen de Rivera i Pla

  • I. Sr. Albert Rivera Díaz

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Carina Mejías Sánchez

    Baixa: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Carmen de Rivera i Pla

  • I. Sr. Albert Rivera Díaz

    Alta: 29/07/2015 (BOPC, 663)

    Substitueix a: I. Sr. José Manuel Villegas Pérez

    Baixa: 26/10/2015

  • I. Sra. Carmen de Rivera i Pla

    Alta: 26/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sr. Albert Rivera Díaz

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sr. José Manuel Villegas Pérez

  • I. Sra. Carmen de Rivera i Pla

    Alta: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sr. Albert Rivera Díaz

    Baixa: 29/07/2015 (BOPC, 663)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Inés Arrimadas García

  • I. Sr. José Manuel Villegas Pérez

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Carmen de Rivera i Pla

    Baixa: 29/07/2015 (BOPC, 663)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Albert Rivera Díaz

Grup Parlamentari d'Esquerra Republicana de Catalunya
  • H. Sr. Pere Aragonès i Garcia

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: Il·lm. Sr. Pere Bosch Cuenca

    Baixa: 02/09/2013 (BOPC, 145)

    Substituït/ïda per: H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

  • H. Sr. Pere Aragonès i Garcia

    Alta: 28/07/2015 (BOPC, 663)

    Substitueix a: I. Sr. J. Lluís Salvadó i Tenesa

    Baixa: 26/10/2015

  • Il·lm. Sr. Pere Bosch Cuenca

    Alta: 20/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Marta Rovira i Vergés

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: H. Sr. Pere Aragonès i Garcia

  • Il·lm. Sr. Dionís Guiteras i Rubio

    Alta: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sr. J. Lluís Salvadó i Tenesa

    Baixa: 01/09/2014 (BOPC, 385)

    Substituït/ïda per: I. Sr. J. Lluís Salvadó i Tenesa

  • H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 30/07/2013 (BOPC, 133)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Sergi Sabrià i Benito

  • H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

    Alta: 02/09/2013 (BOPC, 145)

    Substitueix a: H. Sr. Pere Aragonès i Garcia

    Baixa: 22/07/2014 (BOPC, 378)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Marc Sanglas i Alcantarilla

  • H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

    Alta: 01/09/2014 (BOPC, 385)

    Substitueix a: I. Sr. Marc Sanglas i Alcantarilla

    Baixa: 26/10/2015

  • I. Sra. Marta Rovira i Vergés

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 20/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: Il·lm. Sr. Pere Bosch Cuenca

  • I. Sra. Marta Rovira i Vergés

    Alta: 02/09/2013 (BOPC, 145)

    Substitueix a: I. Sr. Marc Sanglas i Alcantarilla

    Baixa: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: H. Sra. Alba Vergés i Bosch

  • I. Sra. Marta Rovira i Vergés

    Alta: 01/09/2014 (BOPC, 385)

    Substitueix a: H. Sra. Alba Vergés i Bosch

    Baixa: 26/10/2015

  • I. Sra. Agnès Russiñol i Amat

    Alta: 26/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sr. Sergi Sabrià i Benito

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Marc Sanglas i Alcantarilla

  • I. Sr. Sergi Sabrià i Benito

    Alta: 30/07/2013 (BOPC, 133)

    Substitueix a: H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

    Baixa: 26/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Agnès Russiñol i Amat

  • I. Sr. J. Lluís Salvadó i Tenesa

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: Il·lm. Sr. Dionís Guiteras i Rubio

  • I. Sr. J. Lluís Salvadó i Tenesa

    Alta: 01/09/2014 (BOPC, 385)

    Substitueix a: Il·lm. Sr. Dionís Guiteras i Rubio

    Baixa: 28/07/2015 (BOPC, 663)

    Substituït/ïda per: H. Sr. Pere Aragonès i Garcia

  • I. Sr. Marc Sanglas i Alcantarilla

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Agnès Russiñol i Amat

    Baixa: 02/09/2013 (BOPC, 145)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Marta Rovira i Vergés

  • I. Sr. Marc Sanglas i Alcantarilla

    Alta: 22/07/2014 (BOPC, 378)

    Substitueix a: H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

    Baixa: 01/09/2014 (BOPC, 385)

    Substituït/ïda per: H. Sr. Oriol Junqueras i Vies

  • H. Sra. Alba Vergés i Bosch

    Alta: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sra. Marta Rovira i Vergés

    Baixa: 01/09/2014 (BOPC, 385)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Marta Rovira i Vergés

Grup Parlamentari Socialista
  • I. Sra. Montserrat Capdevila Tatché

    Alta: 13/08/2013 (BOPC, 137)

    Substitueix a: I. Sr. Maurici Lucena i Betriu

    Baixa: 28/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Eva Granados Galiano

  • I. Sra. Eva Granados Galiano

    Alta: 28/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Montserrat Capdevila Tatché

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Maurici Lucena i Betriu

  • I. Sra. Eva Granados Galiano

    Alta: 25/09/2014 (BOPC, 401)

    Substitueix a: I. Sr. Òscar Ordeig i Molist

    Baixa: 26/10/2015

  • I. Sr. Miquel Iceta i Llorens

    Alta: 25/09/2014 (BOPC, 401)

    Substitueix a: I. Sra. Núria Parlon Gil

    Baixa: 26/10/2015

  • I. Sr. Maurici Lucena i Betriu

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 13/08/2013 (BOPC, 137)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Montserrat Capdevila Tatché

  • I. Sr. Maurici Lucena i Betriu

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Eva Granados Galiano

    Baixa: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Núria Parlon Gil

  • I. Sr. Pere Navarro i Morera

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Jordi Terrades i Santacreu

  • I. Sr. Òscar Ordeig i Molist

    Alta: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sr. Jordi Terrades i Santacreu

    Baixa: 25/09/2014 (BOPC, 401)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Eva Granados Galiano

  • I. Sra. Núria Parlon Gil

    Alta: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sr. Maurici Lucena i Betriu

    Baixa: 25/09/2014 (BOPC, 401)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Miquel Iceta i Llorens

  • I. Sr. Jordi Terrades i Santacreu

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sr. Pere Navarro i Morera

    Baixa: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Òscar Ordeig i Molist

Grup Parlamentari d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa
  • I. Sr. Jaume Bosch i Mestres

    Alta: 31/07/2014

    Substitueix a: H. Sr. Salvador Milà i Solsona

    Baixa: 25/08/2014

    Substituït/ïda per: H. Sr. Salvador Milà i Solsona

Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya
  • I. Sr. Pere Calbó i Roca

    Alta: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: Excma. Sra. Alícia Sánchez-Camacho i Pérez

    Baixa: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Dolors López Aguilar

Grup Parlamentari d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa
  • I. Sra. Dolors Camats i Luis

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 08/08/2013 (BOPC, 137)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Laura Massana Mas

  • I. Sra. Dolors Camats i Luis

    Alta: 21/07/2015 (BOPC, 663)

    Substitueix a: I. Sra. Marta Ribas Frías

    Baixa: 31/07/2015 (BOPC, 670)

    Substituït/ïda per: Sr. Josep Vendrell Gardeñes

Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya
  • I. Sr. José Antonio Coto Roquet

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 145)

    Substitueix a: I. Sr. Fernando Sánchez Costa

    Baixa: 02/09/2013 (BOPC, 145)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Josep Enric Millo i Rocher

Grup Parlamentari d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa
  • I. Sra. Hortènsia Grau Juan

    Alta: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: H. Sr. Salvador Milà i Solsona

    Baixa: 21/07/2015 (BOPC, 663)

    Substituït/ïda per: I. Sr. Joan Herrera Torres

  • I. Sr. Joan Herrera Torres

    Alta: 24/07/2013 (BOPC, 133)

    Baixa: 30/07/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Marta Ribas Frías

  • I. Sr. Joan Herrera Torres

    Alta: 21/07/2015 (BOPC, 663)

    Substitueix a: I. Sra. Hortènsia Grau Juan

    Baixa: 26/10/2015

Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya
  • I. Sra. Dolors López Aguilar

    Alta: 26/08/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sr. Pere Calbó i Roca

    Baixa: 04/09/2014 (BOPC, 388)

    Substituït/ïda per: Excma. Sra. Alícia Sánchez-Camacho i Pérez

Grup Parlamentari d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa
  • I. Sra. Laura Massana Mas

    Alta: 08/08/2013 (BOPC, 137)

    Substitueix a: I. Sra. Dolors Camats i Luis

    Baixa: 29/08/2013 (BOPC, 145)

    Substituït/ïda per: H. Sr. Salvador Milà i Solsona

  • H. Sr. Salvador Milà i Solsona

    Alta: 29/08/2013 (BOPC, 141)

    Substitueix a: I. Sra. Laura Massana Mas

    Baixa: 31/07/2014

    Substituït/ïda per: I. Sr. Jaume Bosch i Mestres

  • H. Sr. Salvador Milà i Solsona

    Alta: 25/08/2014

    Substitueix a: I. Sr. Jaume Bosch i Mestres

    Baixa: 25/08/2014 (BOPC, 383)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Hortènsia Grau Juan

Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya
Grup Parlamentari d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa
  • I. Sra. Marta Ribas Frías

    Alta: 30/07/2014 (BOPC, 383)

    Substitueix a: I. Sr. Joan Herrera Torres

    Baixa: 21/07/2015 (BOPC, 663)

    Substituït/ïda per: I. Sra. Dolors Camats i Luis

Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya
Grup Parlamentari d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Unida i Alternativa