Sra. Isabel Vallet Sànchez

X legislatura (17 de desembre de 2012 - 4 d'agost de 2015)

Filiació

Fotografia de Isabel Vallet Sànchez

Dades electorals

Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Mixt. Membre. Alta: 04.06.2013, BOPC, 96. Baixa: 26.01.2015, BOPC, 487. Portaveu adjunta. Alta: 26.01.2015, BOPC, 487. Baixa: 04.08.2015.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Alzira (Ribera Alta), 19 de juliol de 1980.


Formació i activitat professional

Llicenciada en dret per la Universitat Jaume I. Màster en dret penal per la Universitat Pompeu Fabra i la Universitat de Barcelona. Doctoranda en dret penal. Diploma d'estudis avançats per la Universitat Pompeu Fabra. Màster en gestió pública avançada per la Universitat de Barcelona.
Des del 2005 ha treballat a la Generalitat de Catalunya com a interina, en diverses àrees de perfil jurídic.


Trajectòria política i institucional

Va iniciar l'activitat política a l'esquerra independentista no orgànica a la seva comarca, la Ribera Baixa. És militant de la Candidatura d'Unitat Popular (CUP) del nucli de Gràcia i de l'organització Endavant (OSAN).


Activitat cívica i cultural

Col·labora habitualment a L'Accent i ha participat en la publicació anual Perspectives, editada per Espai Fàbrica. És sòcia del Casal Popular de Castelló de la Plana i de La Barraqueta de Gràcia.
Va militar en la Coordinadora d'Estudiants dels Països Catalans (CEPC), sindicat d'estudiants de l'Esquerra Independentista a la Universitat Jaume I.