I. Sra. María Francisca Valle Fuentes

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de María Francisca Valle Fuentes

Dades electorals

Llista Electoral:
Ciutadans-Partido de la Ciudadanía 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Partit Polític:
Ciutadans-Partido de la Ciudadanía 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Ciutadans. Membre. Alta: 23.03.2016, BOPC, 92. Baixa: 28.10.2017.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascuda a Ronda (Màlaga) el 1964. Viu a Cerdanyola del Vallès (Vallès Occidental).


Formació i activitat professional

Llicenciada en dret per la Universitat de Barcelona (1988). Màster en dret de família i de la infància a la Universitat de Barcelona (2011). Diversos cursos d'especialització per a l'exercici de l'advocacia. Curs d'especialització jurídica en l'àmbit civil i penal per a fer l'ingrés a la carrera judicial (2009-2011).
Advocada amb despatx propi. Ha estat en exercici des del 1990.


Trajectòria política i institucional

Afiliada a Ciutadans - Partit de la Ciutadania (Cs) des del 2007. Ha estat portaveu de Cs a l'Ajuntament de Cerdanyola del Vallès i consellera del Consell Comarcal del Vallès Occidental.