I. Sr. Jean Castel Sucarrat

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de Jean Castel Sucarrat

Dades electorals

Llista Electoral:
Ciutadans-Partido de la Ciudadanía 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Girona 
Partit Polític:
Ciutadans-Partido de la Ciudadanía 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Ciutadans. Membre. Alta: 26.10.2015, BOPC, 3. Baixa: 28.10.2017.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascut a Girona (Gironès) el 1966. Viu a Girona.


Formació i activitat professional

Ha cursat estudis superiors d'administració, càlcul mercantil i comptabilitat. Titulació de guàrdia civil auxiliar, amb formació en Codi civil, Codi penal, Llei antiterrorista, Llei d'enjudiciament criminal i Constitució espanyola.
Ha desenvolupat part de la seva carrera professional com a auxiliar de la Guàrdia Civil. Emprenedor, gerent i administrador d'empreses relacionades amb el sector financer i immobiliari.


Trajectòria política i institucional

Cap de llista de Ciutadans - Partit de la Ciutadania (Cs) per Girona en les eleccions municipals del 2015. Va ser regidor de l'Ajuntament de Girona (2015).


Activitat cívica i cultural

Va ser jugador d'handbol de la U.E. Sarrià el 1980. Cinturó negre de taekwondo, ha estat federat i ha competit.