Il·lm. Sr. Bernat Solé i Barril

XI legislatura (26 d'octubre de 2015 - 28 d'octubre de 2017)

Filiació

Fotografia de Bernat Solé i Barril

Dades electorals

Llista Electoral:
Junts pel Sí 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Lleida 
Partit Polític:
Junts pel Sí 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Junts pel Sí. Membre. Alta: 26.10.2015, BOPC, 3. Baixa: 28.10.2017.

Càrrecs parlamentaris

Més informació

Dades personals - biografia (Dades a tancament de legislatura)

Naixement i residència

Nascut a Agramunt, Ribera del Sió (Urgell) el 1975. Viu a Agramunt.


Formació i activitat professional

Enginyer industrial superior per la Universitat Politècnica de Catalunya. Ha exercit d'enginyer en l'àmbit empresarial. És professor de tecnologia del Departament d'Educació.


Trajectòria política i institucional

Afiliat a Esquerra Republicana de Catalunya (ERC) des del 2006. Va ser secretari de comunicació de l'executiva comarcal de l'Urgell. És secretari de política territorial de l'executiva regional de Lleida. Regidor de l'Ajuntament d'Agramunt (2007-2011). Alcalde d'Agramunt des del 2011. Ha estat membre de la Comissió d'Urbanisme de Catalunya.


Activitat cívica i cultural

Vinculat a diverses entitats culturals i esportives. Membre fundador de la Cobla Jovenívola d'Agramunt. Cap de l'Agrupament Escolta. Guia d'Agramunt. Director del grup caramellaire Aires del Sió.