H. Sra. Alba Vergés i Bosch

Filiació

Fotografia de Alba Vergés i Bosch
Llista Electoral:
Esquerra Republicana de Catalunya-Catalunya Sí 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Partit Polític:
Esquerra Republicana de Catalunya-Catalunya Sí 
Grup parlamentari:

Grup Parlamentari Republicà. Membre. Alta: 29.01.2018, BOPC, 8. Baixa: 14.06.2018, BOPC, 105.

Membre de la legislatura:

XIII (2021-actualitat), XII (2018-2020), XI (2015-2017), X (2012-2015),

Càrrecs

  • Departament de Salut. Consellera. Alta: 01.06.2018.
  • Mesa del Parlament. Secretària quarta. Alta: 17.01.2018, BOPC, 1. Baixa 14.06.2018, BOPC, 105.
  • Govern de la Generalitat. Consellera. Alta: 01.06.2018.

Més informació