Comissió de Política Lingüística (CPL)

Àmbits

Foment de la llengua catalana. Política lingüística. Polítiques per a fomentar els usos de la llengua catalana en tots els àmbits de la societat i la disponibilitat de productes i serveis en català. Ús del català a les institucions. Qualsevol altra competència del Departament de Política Lingüística que no estigui atribuïda a cap altra comissió.

Data de constitució: 12/09/2024

Mesa

Grups parlamentaris

Personal de suport

  • Lletrada

  • Gestora parlamentària

  • Assessora lingüística

Agenda

Gener
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Primera setmana272829303112
Segona setmana3456789
Tercera setmana10111213141516
Quarta setmana17181920212223
Cinquena setmana24252627282930
Sisena setmana31123456

En aquest calendari es mostren:

  • Sessions convocades

  • Sessions previstes

Treball