Nombre de membres dels grups parlamentaris per legislatura



XI legislatura

Constitució: 26 d'octubre de 2015

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Junts pel Sí 62
G. p. de Ciutadans 25
G. p. Socialista 16
G. p. de Catalunya sí que es Pot 11
G. p. del Partit Popular de Catalunya 11
G. p. de la Candidatura d'Unitat Popular - Crida Constituent 10
Grŕfica representativa de la composició de la legislatura 11



X legislatura

Constitució: 17 de desembre de 2012 - Dissolució: 4 d'agost de 2015

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 50
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 21
G. p. Socialista 20
G. p. del Partit Popular de Catalunya 19
G. p. d'Iniciativa per Catalunya Verds - EUiA 13
G. p. de Ciutadans 9
G. Mixt 3
Grŕfica representativa de la composició de la legislatura 10



IX legislatura

Constitució: 16 de desembre de 2010 - Dissolució: 2 d'octubre de 2012

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 62
G. p. Socialista 28
G. p. del Partit Popular de Catalunya 18
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 10
G. p. d'Iniciativa per Catalunya Verds - EUiA 10
G. Mixt 7
Grŕfica representativa de la composició de la legislatura 9



VIII legislatura

Constitució: 17 de novembre de 2006 - Dissolució: 5 d'octubre de 2010

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 48
G. p. Socialistes - Ciutadans pel Canvi 37
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 21
G. p. del Partit Popular de Catalunya 14
G. p. d'Iniciativa per Catalunya Verds - EUiA 12
G. Mixt 3
Grŕfica representativa de la composició de la legislatura 8



VII legislatura

Constitució: 5 de desembre de 2003 - Dissolució: 8 de setembre de 2006

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 46
G. p. Socialistes - Ciutadans pel Canvi 42
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 23
G. p. del Partit Popular de Catalunya 15
G. p. d'Iniciativa per Catalunya Verds - Esquerra Alternativa 9
Grŕfica representativa de la composició de la legislatura 7



VI legislatura

Constitució: 5 de novembre de 1999 - Dissolució: 23 de setembre de 2003

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 56
G. Socialista al Parlament de Catalunya 50
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 12
G. p. Popular 12
G. p. d'Iniciativa per Catalunya Verds 5
Grŕfica representativa de la composició de la legislatura 6



V legislatura

Constitució: 5 de desembre de 1995 - Dissolució: 24 d'agost de 1999


Inici de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 60
G. Socialista al Parlament de Catalunya 34
G. p. Popular 17
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 13
G. p. d'Iniciativa per Catalunya 11
Grŕfica representativa de la composició inici de la legislatura 5



Final de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 60
G. Socialista al Parlament de Catalunya 33
G. p. Popular 17
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 9
G. p. d'Iniciativa per Catalunya 9
G. Mixt 7
Grŕfica representativa de la composició final de la legislatura 5



IV legislatura

Constitució: 3 d'abril de 1992 - Dissolució: 26 de setembre de 1995


Inici de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 70
G. Socialista al Parlament de Catalunya 40
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 11
G. p. Popular 7
G. p. d'Iniciativa per Catalunya 7
Grŕfica representativa de la composició inici de la legislatura 4



Final de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 70
G. Socialista al Parlament de Catalunya 40
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 10
G. p. Popular 7
G. p. d'Iniciativa per Catalunya 7
G. Mixt 1
Grŕfica representativa de la composició final de la legislatura 4



III legislatura

Constitució: 17 de juny de 1988 - Dissolució: 20 de gener de 1992


Inici de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 69
G. p. Socialista 42
G. p. d'Iniciativa per Catalunya Verds - EUiA 9
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 6
G. p. del Partit Popular de Catalunya 6
G. Mixt 3
Grŕfica representativa de la composició inici de la legislatura3



Final de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 69
G. Socialista al Parlament de Catalunya 40
G. Mixt 8
G. p. d'Iniciativa per Catalunya 7
G. p. Popular 6
Agr. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 3
Vacants per cobrir 2
Grŕfica representativa de la composició final de la legislatura 3



II legislatura

Constitució: 17 de maig de 1984 - Dissolució: 4 d'abril de 1988


Inici de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 72
G. Socialista al Parlament de Catalunya 41
G. p. Popular 11
G. p. del PSUC 6
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 5
Grŕfica representativa de la composició inici de la legislatura 2



Final de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 72
G. Socialista al Parlament de Catalunya 41
G. p. Popular 9
G. p. del PSUC 6
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 5
G. Mixt 2
Grŕfica representativa de la composició final de la legislatura 2



I legislatura

Constitució: 10 d'abril de 1980 - Dissolució: 20 de març de 1984


Inici de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 43
G. Socialista al Parlament de Catalunya 33
G. p. del PSUC 23
G. p. Centristes 18
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 14
G. Mixt 4
Grŕfica representativa de la composició inici de la legislatura 1



Final de la legislatura

Grup parlamentari Nombre de diputats/ades
G. p. de Convergčncia i Unió 42
G. Socialista al Parlament de Catalunya 31
G. p. del PSUC 20
G. Mixt 16
G. p. d'Esquerra Republicana de Catalunya 13
G. p. Centristes 8
Vacants sense cobrir 5
Grŕfica representativa de la composició final de la legislatura 1