I. Sra. Jéssica Albiach Satorres

Filiació

Fotografia de Jéssica Albiach Satorres

Dades electorals

Llista Electoral:
Catalunya en Comú - Podem 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Partit Polític:
Podemos 

Adscripció

Grup parlamentari:

Grup Parlamentari de Catalunya en Comú Podem. Membre. Alta: 18.01.2018. Baixa: 25.06.2018, BOPC, 112. Portaveu adjunta. Alta: 25.06.2018, BOPC, 112. Baixa: 18.09.2018. Presidenta. Alta: 18.09.2018, BOPC, 158.

Agenda d'avui

No s'han trobat esdeveniments per avui

Més esdeveniments


Càrrecs parlamentaris

Activitat

Data d'actualització de les dades personals: 11.01.2018

 

Dades personals - contacte

Dades personals - biografia (Presentació: 11.01.2018)

Naixement i residència

Nascuda a València el 1979. Viu a Barcelona (Barcelonès).


Formació i activitat professional

Llicenciada en periodisme. Màster en comunicació estratègica i màrqueting polític. Ha treballat com a periodista en diversos mitjans de comunicació, i com a assessora de comunicació en diferents campanyes electorals i gabinets de premsa.


Trajectòria política i institucional

Membre de l'executiva de Catalunya en Comú. Coordinadora de feminismes i de transparència. Membre del consell ciutadà estatal de Podemos. Diputada de l'XI legislatura (2015-2017).


Declaracions de rendes, de béns, d'activitats i càrrecs i d'interessos econòmics