I. Sra. Anna Caula i Paretas

Filiació

Fotografia de Anna Caula i Paretas
Llista Electoral:
Esquerra Republicana de Catalunya 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Girona 
Partit Polític:
Esquerra Republicana de Catalunya 
Membre de la legislatura:

XIII - XIV (2021-actualitat), XII (2018-2020), XI (2015-2017),

Agenda d'avui

No s'han trobat esdeveniments per avui

Més esdeveniments

 

Càrrecs parlamentaris

  • Diputació Permanent. Vicepresidenta primera. Alta: 13.05.2021, BOPC, 39. Baixa 15.06.2021.
  • Mesa de la Diputació Permanent. Vicepresidenta primera. Alta: 13.05.2021. Baixa 15.06.2021.
  • Presidència i Mesa. Vicepresidenta primera. Alta: 12.03.2021, BOPC, 1. Baixa 15.06.2021, BOPC, 63.

Més informació

Activitat

Data d'actualització de les dades personals: 03.03.2021

 

Dades personals - contacte

Dades personals - biografia (Presentació: 03.11.2015)

Naixement i residència

Nascuda a Girona (Gironès) el 1971. Viu a Sant Julià de Ramis (Gironès).


Formació i activitat professional

Entrenadora superior de bàsquet de la Federació Espanyola de Bàsquet (1996). Títol de directora d'activitats de lleure infantil i juvenil (Generalitat de Catalunya, 1999). Estudis en psicologia a la Universitat Oberta de Catalunya.
Ha estat entrenadora de diversos clubs de comarques gironines: el Grup Excursionista i Esportiu Gironí (GEIEG), el Club de Bàsquet Banyoles, el Club Esportiu dels Maristes de Girona, el Club Esportiu Santa Eugènia i el Club de Bàsquet UNI Girona, amb la participació en lligues catalanes i diverses fases finals i campionats d'Espanya en equips de base. Responsable del programa de tecnificació de les comarques gironines (2000-2003). Entrenadora de la Selecció Catalana Mini Femenina (2002-2003) de la Federació Catalana de Bàsquet. Entrenadora del primer equip femení de l'UNI Girona (2008-2014), temporades durant les quals l'equip va assolir un ascens a la lliga femenina, dos tercers llocs en la màxima competició estatal, dues participacions en la Copa de la Reina, dues participacions en els play-offs i una final de la Supercopa. Membre de l'equip tècnic de la Selecció Espanyola de Bàsquet U20F (2010-2014): com a entrenadora ajudant (2010-2011) i com a primera entrenadora (2012-2014), amb la participació en tres campionats d'Europa i la consecució de dues medalles d'or i una de plata. Gerent d'espais, organització i gestió de serveis ludicoeducatius (2001-2015).


Trajectòria política i institucional

Diputada de l'XI legislatura (2015-2017).