H. Sra. Alba Vergés i Bosch

Filiació

Fotografia de Alba Vergés i Bosch

Dades electorals

Llista Electoral:
Esquerra Republicana de Catalunya-Catalunya Sí 
Circumscripció:
Circumscripció electoral de Barcelona 
Partit Polític:
Esquerra Republicana de Catalunya 

Agenda d'avui

Atès que exerceix la seva funció principal com a membre del Govern, us suggerim de consultar la seva agenda en el web de la Generalitat.


Càrrecs

  • Diputació Permanent. Membre. Alta: 11.05.2018, BOPC, 77. Baixa 04.06.2018, BOPC, 95.
  • Departament de Salut. Consellera. Alta: 01.06.2018.
  • Mesa del Parlament. Secretària quarta. Alta: 17.01.2018, BOPC, 1. Baixa 04.06.2018.
  • Govern de la Generalitat. Consellera. Alta: 01.06.2018.

Més informació

Activitat

Data d'actualització de les dades personals: 11.01.2018

 

Dades personals - contacte

Dades personals - biografia (Actualització: 11.01.2018)

Naixement i residència

Nascuda a Igualada (Anoia) el 1978. Viu a Igualada.


Formació i activitat professional

Llicenciada en economia per la Universitat de Barcelona (beca Erasmus a la Lund Universität, Suècia). Enginyera tècnica en informàtica de gestió per la Universitat Oberta de Catalunya.
Ha treballat com a administrativa a la delegació del Col·legi Oficial d'Agents Comercials de Barcelona a l'Anoia. A l'empresa privada, ha treballat com a programadora júnior al sector de les tecnologies de la informació i la comunicació, desenvolupant programari de gestió de botigues de roba. Ha estat cap d'administració, comptabilitat i finances del Consorci Sociosanitari d'Igualada (2008-2012), una entitat pública local que gestiona diferents centres per a la gent gran, incloent-hi una residència, centres de dia, un hospital de dia per a malalts d'Alzheimer, pisos amb serveis i un servei d'atenció domiciliària a Igualada i a tota la comarca de l'Anoia.


Trajectòria política i institucional

Militant d'Esquerra Republicana de Catalunya (ERC) des del 2011, després d'haver estat la número 3 de la llista a les eleccions municipals a Igualada. Presidenta de la secció local d'ERC d'Igualada des del 2012. És secretària de salut, benestar i ciutadania per ERC.

Diputada de la X i l'XI legislatures (2012-2017).


Activitat cívica i cultural

Membre de l'Assemblea Nacional Catalana. Membre del casal independentista d'Igualada La Teixidora.