Comissió de Polítiques Digitals i Territori (CPDT)

Àmbits

Telecomunicacions i societat digital. Polítiques de ciberseguretat i de serveis d'identificació electrònica, i polítiques d'identitat i confiança digitals. Polítiques d'innovació del sector de les tecnologies digitals avançades referents a les ciutats intel·ligents, les dades massives i les tecnologies del mòbil. Política i planificació territorials i urbanisme. Polítiques de sòl. Habitatge, i promoció i gestió del patrimoni públic d'habitatge, incloses les polítiques de sòl residencial associades. Ordenació de l'edificació i control de qualitat del procés i dels productes d'edificació. Polítiques de rehabilitació d'habitatges en barris i nuclis històrics. Obres públiques i infraestructures. Carreteres, ferrocarrils, ports i aeroports. Mobilitat i transport. Polítiques de muntanya i litoral. Atenció ciutadana, informació de serveis, programes de l'Administració i coordinació i direcció dels sistemes d'informació. Delegacions territorials de la Generalitat. Qualsevol altra competència del Departament de la Vicepresidència i de Polítiques Digitals i Territori que no estigui atribuïda a cap altra comissió.

Data de constitució: 11/06/2021

Mesa

Grups parlamentaris

Personal de suport

  • Lletrat

  • Assessor lingüístic

  • Gestora parlamentària

Agenda

Agost
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Primera setmana2627282930311
Segona setmana2345678
Tercera setmana9101112131415
Quarta setmana16171819202122
Cinquena setmana23242526272829
Sisena setmana303112345

En aquest calendari es mostren:

  • Sessions convocades

  • Sessions previstes

Treball