Consell Assessor del Parlament sobre Ciència i Tecnologia (CAPCIT)

Què és?

Logo del CAPCIT

El CAPCIT és un òrgan parlamentari de composició mixta, amb presència de diputats i de membres en representació d'entitats relacionades amb la ciència i la tecnologia (entre altres, l'Institut d'Estudis Catalans, la Fundació Catalana per a la Recerca i la Innovació, la Reial Acadèmia de Ciències i Arts de Barcelona, l'Associació Catalana d'Entitats de Recerca, les universitats catalanes i el Consell Català de la Comunicació Científica).

Data de constitució: 26/07/2021

    Mesa

    Grups parlamentaris

    Especialistes

    Personal de suport

    • Gestor parlamentari

    Agenda

    Novembre
    Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
    Primera setmana2627282930311
    Segona setmana2345678
    Tercera setmana9101112131415
    Quarta setmana16171819202122
    Cinquena setmana23242526272829
    Sisena setmana30123456

    En aquest calendari es mostren:

    • Sessions convocades

    • Sessions previstes

      • Dilluns, 2 de novembre de 2020

        Consell Assessor del Parlament sobre Ciència i Tecnologia

        16:30h - Sessió ordinària