Canal Parlament

Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya

  • Es reprèn la sessió.

    Es reprèn la sessió.

    Ordenació del debat.

    Intervinent: M. H. Sra. Carme Forcadell i Lluís (Presidenta del Parlament) | Mesa del Parlament

    De 15:30:04 a 15:30:08 - Durada: 0 m. 3 s.

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=7cc24d26ad87d2d3914a&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Presentació.

    Presentació.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: Cañadell Pascual, Rosa (Membre) | Comissió Promotora de la Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya

    De 15:30:08 a 15:51:02 - Durada: 20 m. 53 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=3029efebecd3d6eb02cf&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Esmena a la totalitat, torn a favor.

    Esmena a la totalitat, torn a favor.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: I. Sra. María José García Cuevas (Membre) | Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya

    De 15:51:02 a 16:07:42 - Durada: 16 m. 39 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=aa302ccf13504ee26804&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Esmena a la totalitat, torn a favor.

    Esmena a la totalitat, torn a favor.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: H. Sra. Anna Simó i Castelló (Membre) | Grup Parlamentari de Junts pel Sí

    De 16:07:42 a 16:20:29 - Durada: 12 m. 47 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=7363d5bef3a90148a19a&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Torn a favor.

    Torn a favor.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: Cañadell Pascual, Rosa (Membre) | Comissió Promotora de la Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya

    De 16:20:29 a 16:28:22 - Durada: 7 m. 53 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=612d16e0e898b2edadf0&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Per contradiccions.

    Per contradiccions.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: I. Sra. María José García Cuevas (Membre) | Grup Parlamentari del Partit Popular de Catalunya

    De 16:28:22 a 16:29:24 - Durada: 1 m. 1 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=af2751e72de42e44bff3&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Posició del grup.

    Posició del grup.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: I. Sra. Sonia Sierra Infante (Membre) | Grup Parlamentari de Ciutadans

    De 16:29:24 a 16:39:21 - Durada: 9 m. 57 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=87b4ef5fb8a1fe69ef69&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Posició del grup.

    Posició del grup.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: I. Sra. Esther Niubó Cidoncha (Membre) | Grup Parlamentari Socialista

    De 16:39:21 a 16:49:26 - Durada: 10 m. 5 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=f2498e5c8f0ace6a2367&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Posició del grup.

    Posició del grup.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: I. Sr. Marc Vidal i Pou (Membre) | Grup Parlamentari de Catalunya Sí que es Pot

    De 16:49:26 a 17:00:20 - Durada: 10 m. 53 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=26bd6b127a5efaaf3a2a&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Posició del grup.

    Posició del grup.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: Sra. Pilar Castillejo Medina (Membre) | Grup Parlamentari de la Candidatura d'Unitat Popular - Crida Constituent

    De 17:00:20 a 17:09:05 - Durada: 8 m. 45 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=a0c01134599757641ae7&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Crida a votació.

    Crida a votació.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: M. H. Sra. Carme Forcadell i Lluís (Presidenta del Parlament) | Mesa del Parlament

    De 17:09:05 a 17:11:23 - Durada: 2 m. 17 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=0d8089bfe233a08aa9a9&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>
  • Votació.

    Votació.

    Proposició de llei del sistema educatiu de Catalunya (Exp: 202-00063/10)

    Intervinent: M. H. Sra. Carme Forcadell i Lluís (Presidenta del Parlament) | Mesa del Parlament

    De 17:11:23 a 17:12:17 - Durada: 0 m. 53 s.

    Diari de sessions: DSPC-P 023/11

    Ple del Parlament. 18/05/2016 - sessió ordinària

    <div style="float:left; background: #000000; font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 62.5%;margin: 0; padding: 0;"> <div id="caixa_videopod" style="border: 0.1em solid #666666; margin: 0 auto; padding: 0px;"> <div id="nicePlayerpod"></div> <script type="text/javascript" src="http://nws.nice264.com/NicePlayer/nicePlayer.js?hash=19bf68a6213292b34cb8&quality=BYPASS&profile=Default&object=nicePlayerpod"></script> <div align="center" style="color:#FFFFFF; padding:0.8em;font-weight:bold;font-size: 1.1em; min-height:18px;"><p style="margin:0;padding:0;"><img align="absbottom" src="https://www.parlament.cat/imatges/logo_videoscanal2.gif" style="margin-right:20px;">Canal Parlament<span style="margin-right:20px; margin-left:20px;">|</span><a title="Parlament de Catalunya" href="https://www.parlament.cat" style="white-space: nowrap;color:#FFD90E !important;text-decoration:none;">Parlament de Catalunya</a></p></div> </div> </div>

Logo de Google Translate Aquesta eina facilita la traducció automàtica dels continguts del web. El Parlament no es fa responsable de les versions obtingudes, que no tenen caràcter oficial.


Tecnologia de Traductor

Un cop seleccionat l'idioma de navegació obtindreu la traducció a l'idioma triat.

Aquesta eina facilita la traducció automàtica dels continguts del web. El Parlament no es fa responsable de les versions obtingudes, que no tenen caràcter oficial.


Versions oficials de textos aprovats

Destacat de la pàgina de Twitter del Parlament de Catalunya
Destacat de la pàgina de Facebook del Parlament de Catalunya
Destacat del canal de Youtube del Parlament de Catalunya
Destacat del compte d'Instagram del Parlament de Catalunya
Descarregueu-vos les aplicacions gratuïtes per a dispositius mòbils

AGENDA

Aneu al Canal Parlament Avui a les 09:30h
Ple del Parlament
Sessió ordinària (continuació)
Avui a les 12:15h
Mesa del Parlament
Sessió ordinària. En acabar la sessió plenària
Aneu al Canal Parlament Dilluns, 31, a les 11:15h
Conferència de premsa del Grup Parlamentari de la CUP amb Las Kellys
Dilluns, 28 d'agost, a les 10:00h
Comissió d'Investigació sobre l'Operació Catalunya
Sessió ordinària
Calendari de plens
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Primera setmana262728293012
Segona setmana3456789
Tercera setmana10111213141516
Quarta setmana17181920212223
Cinquena setmana24252627282930
Sisena setmana31123456

En aquest calendari es mostren:

  • Sessions convocades

  • Sessions previstes

Diputats de la XI Legislatura

El Parlament a Twitter

Accés als butlletins oficials i als diaris de sessions, en format PDF.

El portal del Parlament està optimitzat per a les darreres versions de navegadors i per a una resolució mínima de pantalla de 1024 x 768.