Serveis per a la tasca informativa dels mitjans de comunicació.
Servei d'enviament automàtic de titulars de notícies i altres continguts per correu electrònic, RSS o podcast.
Sessions en directe i en diferit, actes institucionals, reportatges...
A través d'aquest espai podreu fer arribar al Parlament les vostres peticions de manera privada o pública.

Notícies

El ple monogràfic sobre la situació d'emergència social aprova 40 resolucions

Dijous, 10 de març de 2016. Palau del Parlament

Les representants de Pobresa Zero al final del ple

Parlament de Catalunya (Job Vermeulen). 2016

Vegeu la galeria d'imatges (31 imatge/s)

El ple monogràfic sobre la situació d'emergència social, la reactivació econòmica, la gestió pública i la necessitat d'una resposta institucional ha acabat aquesta tarda amb l'aprovació de quaranta resolucions, tretze de les quals per unanimitat.

Les resolucions aprovades, que inclouen textos de tots els grups, tracten de la renda mínima, els desnonaments, la pobresa energètica, l'augment de les beques menjador, la derogació de la reforma laboral -en què el grup de JxSí ha votat en sentits diferents-, el sistema sanitari, un nou salari mínim català, el cànon de l'aigua, la reconversió de l'ICF en un banc públic, els refugiats, la pobresa infantil, la igualtat entre homes i dones, els treballadors autònoms, el pagament del deute, les tarifes de transport públic, la dependència i la creació d'una comissió de seguiment dels acords aprovats, entre d'altres.

El ple monogràfic va començar ahir al matí amb les intervencions dels grups sol·licitants, el PSC i CSQP, de la plataforma Pobresa Zero -era la primera vegada que una entitat intervenia al ple-, del govern i dels grups parlamentaris, i ha continuat aquesta tarda amb el debat i la votació de les propostes de resolució. Els diputats que les han presentades són Chakir el Homrani (JxSí), Noemí de la Calle (C's), Raül Moreno (PSC), Jèssica Albiach (CSQP), Fernando Sánchez (PPC) i Anna Gabriel (CUP).

Des de la tribuna de públic del saló de sessions, han seguit el ple representants de diverses entitats.

Logo de Google Translate Aquesta eina facilita la traducció automàtica dels continguts del web. El Parlament no es fa responsable de les versions obtingudes, que no tenen caràcter oficial.


Tecnologia de Traductor

Un cop seleccionat l'idioma de navegació obtindreu la traducció a l'idioma triat.

Aquesta eina facilita la traducció automàtica dels continguts del web. El Parlament no es fa responsable de les versions obtingudes, que no tenen caràcter oficial.


Versions oficials de textos aprovats

Destacat de la pàgina de Twitter del Parlament de Catalunya
Destacat de la pàgina de Facebook del Parlament de Catalunya
Destacat del canal de Youtube del Parlament de Catalunya
Destacat del compte d'Instagram del Parlament de Catalunya
Descarregueu-vos les aplicacions gratuïtes per a dispositius mòbils

AGENDA

Dilluns, 24, a les 15:00h
Comissió d'Investigació sobre l'Operació Catalunya
Sessió ordinària
Dimarts, 25, a les 09:00h
Comissió d'Investigació sobre l'Operació Catalunya
Sessió ordinària
Dimarts, 25, a les 10:00h
Mesa del Parlament
Sessió ordinària
Dimarts, 25, a les 10:30h
Ponència: Proposició de llei de supressió del Consell Comarcal del Barcelonès
Sessió ordinària
Calendari de plens
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Primera setmana262728293012
Segona setmana3456789
Tercera setmana10111213141516
Quarta setmana17181920212223
Cinquena setmana24252627282930
Sisena setmana31123456

En aquest calendari es mostren:

  • Sessions convocades

  • Sessions previstes

    • Dijous, 27 de juliol de 2017

      Ple del Parlament

      Sessió ordinària (continuació).

    • Divendres, 28 de juliol de 2017

      Ple del Parlament

      Sessió ordinària (continuació).

Diputats de la XI Legislatura

El Parlament a Twitter

Accés als butlletins oficials i als diaris de sessions, en format PDF.

El portal del Parlament està optimitzat per a les darreres versions de navegadors i per a una resolució mínima de pantalla de 1024 x 768.