Loading...

Nou-cents dinou diputats i diputades han representat la ciutadania des del restabliment del Parlament, el 1980. El nombre de diputades s’ha anat incrementant des d’aquell any, quan tan sols n’hi havia vuit. Actualment n’hi ha cinquanta-nou, el 44% dels escons.

XII LEGISLATURA

Data de constitució: 17/01/2018

Presidència: M.H. Sr. Roger Torrent i Ramió

XI LEGISLATURA

Data de constitució: 26/10/2015 · Data de dissolució: 28/10/2017

Presidència: M.H. Sra. Carme Forcadell i Lluís

X LEGISLATURA

Data de constitució: 17/12/2012 · Data de dissolució: 04/08/2015

Presidència: M.H. Sra. Núria de Gispert i Català

IX LEGISLATURA

Data de constitució: 16/12/2010 · Data de dissolució: 02/10/2012

Presidència: M.H. Sra. Núria de Gispert i Català

VIII LEGISLATURA

Data de constitució: 17/11/2006 · Data de dissolució: 05/10/2010

Presidència: M.H. Sr. Ernest Benach i Pascual

VII LEGISLATURA

Data de constitució: 05/12/2003 · Data de dissolució: 08/09/2006

Presidència: M.H. Sr. Ernest Benach i Pascual

VI LEGISLATURA

Data de constitució: 05/11/1999 · Data de dissolució: 23/09/2003

Presidència: M.H. Sr. Joan Rigol i Roig

V LEGISLATURA

Data de constitució: 05/12/1995 · Data de dissolució: 24/08/1999

Presidència: M.H. Sr. Joan Reventós i Carner

IV LEGISLATURA

Data de constitució: 03/04/1992 · Data de dissolució: 26/09/1995

Presidència: M.H. Sr. Joaquim Xicoy i Bassegoda

III LEGISLATURA

Data de constitució: 17/06/1988 · Data de dissolució: 20/01/1992

Presidència: M.H. Sr. Joaquim Xicoy i Bassegoda

II LEGISLATURA

Data de constitució: 17/05/1984 · Data de dissolució: 04/04/1988

Presidència: M.H. Sr. Miquel Coll i Alentorn

I LEGISLATURA

Data de constitució: 10/04/1980 · Data de dissolució: 20/03/1984

Presidència: M.H. Sr. Heribert Barrera i Costa